izmir işletme rehberi, İzmir Firma Rehberi
Esnafa Nefes Kredisi 06/04/2018

Esnafa Nefes Kredisi

Bankamız, KOBİ’lerin desteklenmesi, üretim ve istihdamı artırarak ülke ekonomisine katkının devamını sağlamak amacıyla yeni bir anlaşmaya imza atmıştır. TOBB ile Bankamızın da yer aldığı 6 Banka ve KGF arasında Nefes Kredisi protokolü düzenlenmiştir

Adsense kodu buraya gelecek

Bankamız, KOBİ’lerin desteklenmesi, üretim ve istihdamı artırarak ülke ekonomisine katkının devamını sağlamak amacıyla yeni bir anlaşmaya imza atmıştır.

TOBB ile Bankamızın da yer aldığı 6 Banka ve KGF arasında Nefes Kredisi protokolü düzenlenmiştir. Protokol kapsamında “TOBB Nefes Kredisi” oluşturulmuştur.

TOBB üyesi Ticaret, Sanayi, Ticaret ve Sanayi Odaları ile Ticaret Borsaları ve Deniz Ticaret Odalarına kayıtlı KOBİ tanımına uygun (Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın tanımı) gerçek veya tüzel kişi firmalara,  işletme sermayesi ihtiyaçlarının uygun şartlarla karşılanması amacıyla Nefes Kredisi kullandırılacaktır.
 
Kredi aylık %0,99 faiz oranı ile kullandırılacak olup kredi teminatına Hazine Destekli KGF kefaleti alınacaktır.
 
Kredinin Özellikleri
 
Kredi Limiti: Azami 200.000 TLKredi Türü: Aylık Eşit Taksitli
Kredi Vadesi: 6 ay anapara geri ödemesiz dönem olmak üzere toplam 18 Ay
 
KGF Kefalet Oranı ve Komisyonu
 
KGF Kefalet oranı kredi tutarının azami %85’idir. Kredi kullandırım esnasında bir defaya mahsus olmak üzere peşin olarak KGF’nin kefalet tutarı üzerinden % 0,03 (onbinde üç) KGF Kefalet Komisyonu tahsil edilmektedir.

Bu haber 521 kez okundu.
Genel Kategorisindeki Son Haberler
  1. 1. Esnafa Nefes Kredisi (522 kez okundu.) - 06/04/2018
  2. 2. DİKKAT! Meteoroloji uyardı (1179 kez okundu.) - 20/04/2017
Facebook Yorumları